Srebrny medal Mistrzostw Polski MTB XCM i nagroda fair play dla Hanny Fijałkowskiej

W Gdyni rozegrano Mistrzostwa Polski w maratonie MTB XCM, gdzie na dystansie 45 km i 90 km startowali juniorzy, juniorki oraz elita. Drużyna kolarska Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław zameldowała się w młodzieżowym składzie. Najlepiej poradziła sobie Hanna Fijałkowska, pierwszoroczna juniorka, która zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski. A tak naprawdę na metę wjechała jako pierwsza i sędziowie przyznali jej koszulkę Mistrzyni Polski, Hania jednak widząc błąd rywalki tuż przed metą, gdy pomyliła rozjazd na trasie, oddała złoty medal – za to organizatorzy przyznali jej specjalną nagrodę fair play.

Srebrny medal MP dla Hanny Fijałkowskiej (juniorka)

Jak sam organizator Mistrzostw Polski przyznał i napisał w oficjalnej informacji prasowej:

“Na szczególną uwagę zasługuje postawa Hanny Fijałkowskiej (MITUTOYO AZS WRATISLAVIA WROCŁAW), która nie wykorzystała na mecie błędu Julii Zięby (LKK LUKS SŁAWNO/HUROM SŁAWNO ACCENT). Jej rywalka przed finiszem pomyliła rozjazdy. Za swoją postawę otrzymała od organizatorów nagrodę fair play.”

Hania zdobywa srebro, jest pierwszoroczną juniorką i ma jeszcze szanse za rok zdobyć złoty medal Mistrzostw Polski i koszulkę. Na pewno chciałaby tego dokonać w swojej głównej konkurencji cross-country w formule olimpijskiej, bo nie ukrywamy że maratony MTB nie są jej specjalnością.

Hania Fijałkowska na trasie MP w Gdyni fot. Drosik

W Mistrzostwach Polski w maratonie MTB startował także junior Adam Wąsowicz, który zameldował się na mecie  na 13. miejscu oraz orlik Jakub Kowalczyk, który ukończył zmagania na 8. miejscu w kategorii U23 (27. OPEN elita mężczyzn).

Pełne wyniki dostępne na stronie pzkol.pl

Adam Wąsowicz na trasie MP XCM fot. gdyniasport.pl

Jakub Kowalczyk

No Replies to "Srebrny medal Mistrzostw Polski MTB XCM i nagroda fair play dla Hanny Fijałkowskiej"