Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich Żerków 2020

W Żerkowie 20 września 2020 r. po raz drugi z rzędu odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich. Tym razem z klubu AZS Wratislavia wystartowało 17 młodych adeptów i adeptek kolarstwa. Piękny wynik osiągnęła Karolina Poroś wśród klas VI, która zdobyła złoty medal i obroniła koszulkę Mistrzyni Polski sprzed roku. W klasach VIII Emilia Fijałkowska zdobyła brązowy medal, a Bruno Purzyński był 4. Wśród najmłodszych z rocznika 2011 w klasach IV świetnie zaprezentowali się Rysiu Kurpiewski i Rafał Prokopski, którzy ukończyli w TOP 5.

Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich 2020 Żerków za nami. W tym roku w wyjątkowo licznym gronie bo aż 17 zawodniczek i zawodników wystartowało w kategoriach od klas IV do VIII (roczniki 2011 – 2006). Mistrzynią Polski klas VI została Karolina Poroś. II-wicemistrzynią Polski klas VIII została Emilia Fijałkowska. W klasach IV najmłodsi 9-latkowi Rysiu i Rafał spisali się bardzo dobrze bo zajęli 4. i 5. miejsce. Dekorowany był jeszcze Bruno Purzyński 4. miejsce klasy VIII.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników oraz ogromne podziękowania dla rodziców i trenerów za zaangażowanie. Zawody przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze, pogoda dopisała, humory w większości także, więc była to dobrze spędzona niedziela.

W programie szkółek kolarskich nie wyniki sportowe są najważniejsze, a upowszechnianie sportu jakim jest kolarstwo i o to chodzi – coraz więcej młodych adeptów WAK Wrocławska Akademia Kolarska i Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław jest widocznych na trasach zawodów. Z tej dużej grupy zawodników i zawodniczek pewnie w przyszłości będą Mistrzowie Polski, Europy, Świata a może nawet Mistrzowie Olimpijscy – kto wie!

Natomiast kolarstwo jest dla każdego i na pewno zostanie na lata, bo jazda rowerem to sama przyjemność niezależnie od wyników sportowych – w końcu kolarstwo górskie i obcowanie z piękną przyrodą jest naprawdę wspaniałe. Tego życzymy wszystkim młodym adeptom kolarstwa – znalezienia swojej drogi, obrania kierunku, realizacji celów, marzeń i działania krok po kroku.