AZS Wratislavia zdominował Mistrzostwa Polski seniorów w szpadzie.

Fenomenalnie spisali się  nasi szermierze w turnieju indywidualnym Mistrzostw Polski rozgrywanych w Krakowie! MACIEJ BIELEC MISTRZEM POLSKI SENIORÓW W SZPADZIE!!! WOJTEK KOLAŃCZYK I BARBARA RUTZ ZE SREBRNYMI MEDALAMI!!!PANOWIE SĄ DRUŻYNOWYMI MISTRZAMI POLSKI SENIORÓWW!!! PANIE TUŻ ZA PODIUM!

Kto zostanie Mistrzem Polski seniorów  na 2019 rok miało być już tylko wewnętrzną potyczką  klubowych kolegów AZS Wratislavia Wrocław, zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Maciej Bielec wygrywając z Wojtkiem  15:10. Pozostali panowie wywalczyli następujące miejsca:

18 m. Michał Opałka
25 m. Piotr Nemec
34 m. Daniel Marcol
42 m. Jerzy Nawrocki

Wśród pań bardzo dobrze spisała się nasza Basia Rutz która minimalnie w walce o złoto  uległa zawodniczce z Katowic 15:13. Srebrny medal to ogromne osiągnięcie i wszyscy bardzo cieszymy się z tego sukces. Pozostałe zawodniczki zajęły następujące lokaty:

17 m. Anna Mroszczak
29 m. Weronika Łuszcz
31 m. Paulina Wilaszek
61 m. Oliwia Malowaniec
81 m. Barbara Piekarska

Nasza pierwsza drużyna męska a w składzie : Maciej Bielec, Wojtek Kolańczyk, Daniel Marcol i Michał Opałka zwyciężyli w wielkim stylu  Drużynowe Mistrzostwa Polski seniorów Nie co mniej szczęścia miały dzisiaj nasze dziewczyny w składzie: Barbara Rutz, Anna Mroszczak, Paulina Wilaszek i Weronika Łuszcz. Nasze Panie zajęły najgorszą dla sportowców czwartą lokatę nieznacznie przegrywając w półfinale z AZS-AWF Kraków 42:45 i w takim samym stosunku z AZS-AWF Katowice w meczu o trzecie miejsce.Warto również odnotować dobry występ naszej drugiej drużyny męskiej. Panowie w składzie: Piotr Nemec, Jerzy Nawrocki i Paweł Krauze co prawda nie zdołali wbić się do finałowej ósemki, ale po heroicznych bojach wygrali wszystkie mecze w tabeli 9-16 i zajęli wysokie 9 miejsce! Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom.

No Replies to "AZS Wratislavia zdominował Mistrzostwa Polski seniorów w szpadzie."