Wakacyjna Akademia Kolarska z Lato na Stadionie Wrocław

W ramach współpracy klubu AZS Wratislavia ze Stadionem Wrocław (Al. Śląska 1) uruchamiamy Wakacyjną Akademię Kolarską – cykl zajęć z kolarstwa szosowego dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Serdecznie zapraszamy już od 1 lipca. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów szosowych i MTB na czas zajęć. Punktem zbiórki na zajęcia będzie jeden z kiosków znajdujących się od strony ul. Lotniczej, obok trybuny D. Tam na zapisanych wcześniej chętnych i w miarę dostępności miejsc także na tych, którzy pojawią się na Stadionie w dniu zajęć, czekać będą trenerzy prowadzący warsztaty, którzy wraz z zebraną grupą przejdą na miejsce zajęć. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia na zajęcia w przypadku rezerwacji roweru.

Warunki uczestnictwa: brak przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania kolarstwa.  Wskazane obuwie bez sznurówek. Posiadanie kasku jest obowiązkowe. Własny rower lub wypożyczony w miarę dostępności

Terminy:
• 11 treningów
• Czas trwania 1 treningu: 2 godziny
• 1.07, 2.07, 3.07, 8.07, 9.07, 10.07, 11.07, 15.07, 16.07, 17.07
• Godziny zajęć: 18.00 – 20.00

Zapisy pod adresem: 

W trakcie zajęć kolarskich dla dzieci i młodzieży będą do wykonania zadania sprawnościowo-koordynacyjne – slalomy, stójki, jazda bez trzymanki, przenoszenie koła, podskoki z rowerem, wyścig żółwi itp. Nie zabraknie też kilku aspektów jazdy w grupie i nauki bezpiecznej jazdy w szyku pojedynczym czy podwójnym, zmian w parach oraz kilku znaków dawanych przez kolarzy, które wykorzystujemy na drodze podczas jazdy w grupie.

Może się wydawać, że przecież kolarstwo to sport indywidualny… więc po co ta cała jazda w grupie i w szyku, kiedy na zawodach i tak jest chaos? No właśnie… chaos jest wśród amatorów dlatego, iż nikt nie nauczył ich jazdy w grupie i szacunku do pozostałych kolarzy – my uczymy już od najmłodszych lat jak czytać otoczenie podczas jazdy w grupie, gdzie wszystko zmienia się niezwykle dynamicznie i jak zachować odpowiednie bezpieczeństwo. Tak jak to się odbywa w profesjonalnym zawodowym peletonie.


Mamy rowery szosowe dla dzieci do wypróbowania! Na zajęciach kolarskich można będzie się także dowiedzieć m.in o tym jak trenować, ale też jak dbać o swój rower i o ogólną sprawność fizyczną nie tylko podczas jazdy na rowerze. Zapraszamy!
Zajęcia poprowadzą Iwona Aranin, Kamil Dziedzic i Piotr Zarzycki.

No Replies to "Wakacyjna Akademia Kolarska z Lato na Stadionie Wrocław"