Natalia Grzegorzewska brązową medalistką Mistrzostw Świata MTB XCO!

Zawodniczka naszego klubu, 17-letnia juniorka Natalia Grzegorzewska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim w formule olimpijskiej cross-country, które w miniony weekend odbywały się we Francji, Les Gets. To kolejny międzynarodowy sukces tej utalentowanej juniorki, bo na początku lipca w Mistrzostwach Europy zdobyła także brązowy medal w Portugalii, Anadia, a później Mistrzostwo Polski MTB XCO w Boguszowie-Gorcach. Natalia drużynę Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław reprezentuje od 2021 roku związując się z nią co najmniej do 2024 roku (Igrzyska Olimpijskie w Paryżu) i będąc objęta także dodatkowym wsparciem sponsorskim firmy Mitutoyo Polska w ramach projektu #zMitutoyoNaIgrzyska.

 

“Dziewczyny lubią brąz” – tak z uśmiechem na twarzy powiedziała na mecie Natalia

“Srebro było w zasięgu, ale podjazdy w pełnym słońcu dawały w kość, jednak doping wielu zgromadzonych kibiców, także z Polski mocno mnie niósł” – Cztery mordercze rundy, jechałam tak mocno, że nawet nie usłyszałam dźwięku dzwonka wjazdu na ostatnią rundę, to dowiedziałam się wtedy gdy cały podjazd biegł ze mną team manager Kamil Dziedzic. “Szwajcarka może była w zasięgu, ale i tak jestem zadowolona z wyniku. Pozdrawiam mamę i tatę, kocham ich najbardziej na świecie” – podsumowała Natalia

Po 17 latach, czyli dokładnie tylu ilu ma Natalia, Polska zawodniczka kat. juniorka zdobywa medal w imprezie rangi Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Ostatnio dokonała tego m.in. Maja Włoszczowska, Ola Dawidowicz czy Marlena Pyrgies. Natalia Grzegorzewska podąża jednak swoją własną drogą i dzieli sią tą radością zdobycia medalu i dojścia do takiego wyniku ze wszystkimi.

Na miejscu Natalię wspierał jej tata Wojciech, który od początku jeździ z nią wszędzie na zawody, wspiera, pomaga i mocno kibicuje. To wspaniałe chwile i wielka radość, które na zdjęciach uchwyciła fotografka Ola Sulikowska.

fot. Ola Sulikowska

Team menadżerem Mitutoyo AZS Wratislavia jest od ponad 10 lat Kamil Dziedzic, który także był obecny we Francji i wspierał zawodniczkę oraz ekipę, a także przygotowywał materiały prasowe i video, które szybko poszły w świat.

 

Trenerem Natalii Grzegorzewskiej od 2020 roku jest dr Rafał Hebisz, pracownik naukowy Akademi Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Składamy serdeczne podziękowania dla Wszystkich Osób, które przyczyniły się do tego sukcesu i do tego, że talent Natalii może być rozwijany. Ogromne zaangażowanie rodziców, taty Wojtka oraz mamy Sławki. Sponsora głównego – firmę Mitutoyo Polska. Klub Sportowy AZS Wratislavia. Trenera Rafała Hebisza. Kadrę Narodową Juniorów Polskiego Związku Kolarskiego kierowaną przez Przemysława Gierczaka. I wszystkich partnerów i sponsorów wspierających.

Informacja o wyniku Natalii pojawiła się m.in. w mediach ogólnopolskich:

Eurosport TVN24

Przegląd Sportowy ONET.pl

Sport Interia.pl

Sportowy24.pl

Sport.poinformowani.pl

Polska Times

Polsat Sport

Sport TVP PL

Mediach lokalnych

24 Kłodzko

Oraz w mediach branżowych:

Portal kolarski #mtbxcpl

Rowery.org

 

 

Pełne wyniki

 

No Replies to "Natalia Grzegorzewska brązową medalistką Mistrzostw Świata MTB XCO!"