Złote medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików MTB XCO

Emilia Fijałkowska zdobyła złoty medal podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w kolarstwie górskim MTB XCO rozgrywanych w sobotę 29 sierpnia w Boguszowie-Gorcach, na bardzo trudnej i wymagającej trasie. W sztafetach młodzieżowych Emilia wraz z Brunem Purzyńskim także wywalczyli złoty medal, a indywidualnie Bruno dojechał na 4. miejscu.

Dzień przed #2 edycją Pucharu Polski MTB XCO rozgrywaną w Boguszowie-Gorcach w ramach zawodów Górale na Start odbyły się MMM MTB XCO czyli Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie górskim MTB XCO. Są to najważniejsze w sezonie zawody dla tej kategorii wiekowej młodzik i młodziczka (13-14 lat), gdzie walczą zawodnicy i zawodniczki z klubów z 4 województwo – w przypadku Dolnego Śląska rywalizacja jest razem z województwem opolskim, wielkopolskim i lubuskim. Na starcie pojawiło się ponad 30 zawodników i 10 zawodniczek z kilkunastu klubów.

Zmiana w sztafecie mieszanej młodzieżowej fot. Bartosz Bober

Oprócz rywalizacji w wyścigach indywidualnych ze startu wspólnego, odbywają się także sztafety mieszane, gdzie startuje młodzik i młodziczka z jednego klubu. To bardzo ciekawa forma wyścigu, widowiskowa i emocjonująca oraz dająca możliwość zaangażowania większej ilości dziewczyn w kolarstwo górskie.

Emilia Fijałkowska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław) zwycięża wśród młodziczek fot. Bartosz Bober

W rywalizacji podczas wyścigu ze startu wspólnego Emilia Fijałkowska z klubu AZS Wratislavia nie miała sobie równych i 3 okrążenia pokonała w czasie 53 minut 32 sekund zdobywając ponad 6 minut (!) przewagi nad drugą zawodniczką. Natomiast w wyścigu młodzików o miejsce w TOP 3 dzielnie walczył Bruno Purzyński, jednak na mecie musiał się zadowolić 4. miejsce tracąc do zwycięzcy 3 minuty 25 sekund, a nieco ponad 1 minutę do 3. miejsca. Na dalszych pozycjach uplasowali się z Klubu Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław: Tobiasz Przychodzeń (13.), Kacper Dankiewicz (17.) i Adam Szachewicz (27. po defekcie).

Bruno Purzyński(Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław) 4. miejsce młodzik fot. Bartosz Bober

W Systemie Sportu Młodzieżowego sekcja kolarstwa górskiego Klubu Sportowego AZS Wratislavia w rywalizacji młodzików i młodziczek zdobyła w sumie 10 punktów:

• 3 pkt sztafeta Emilia Fijałkowska / Bruno Purzyński
  • 3 pkt 1. miejsce Emilia Fijałkowska
  • 2 pkt 4. miejsce Bruno Purzyński
  • 1 pkt 13. miejsce Tobiasz Przychodzeń
  • 1 pkt 17. miejsce Kacper Dankiewicz
  • 0 pkt 27. miejsce Adam Szachewicz

No Replies to "Złote medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików MTB XCO"