Otwarte zajęcia szkółki kolarskiej w nowej lokalizacji

W ubiegłą niedzielę 3 marca odbyły się otwarte zajęcia szkółki kolarskiej w nowej lokalizacji – na wrocławskim Torze Wrotkarskim Nowy Dwór nieopodal Parku Tysiąclecia. Zajęcia te zgromadziły kilkanaścioro dzieci wraz z rodzicami. Zapraszamy już na kolejne zajęcia w najbliższą niedzielę 10 marca o godz. 11:00 w tej samej lokalizacji. A już od kwietnia startujemy z nową grupa szkółki – zajęcia będą odbywać się w poniedziałki i środy o godz. 17:00.

Ostatnie zajęcia otwarte pokazowe, które odbyły się w niedzielę 3 marca zgromadziły ok. 20 dzieci z czego większość wyrażała spore zainteresowanie uczestnictwem w regularnych zajęciach szkółki, które planujemy rozpocząć od 1 kwietnie – w poniedziałki i środy o godz. 17:00. Zajęcia będzie prowadzić trenerka Iwona Aranin z wrocławskiej grupy Triactive.

 

Tor Wrotkarski w tym rejonie świetnie się nadaje do nauki podstaw jazdy “szosowej” czy ogólnej koordynacji na rowerze. Trasa o długości 600 metrów z kilkoma zakrętami i delikatnym wzniesieniem nie nudzi się tak szybko. Docelowa grupa to dzieci w wieku 7-12 lat. Zajęcia są tak rozpisane, by po 3 miesiącach czyli kwiecień – maj – czerwiec dzieci były gotowe wyjechać wspólnie i zdyscyplinowanie w teren, poza tor – niedaleko przylega spory odcinek asfaltowej ścieżki rowerowej, odseparowanej od ruchu samochodowego, o długości ponad 10 km w stronę Leśnicy – nowa obwodnica.
To na co stawiamy nacisk w naszych zajęciach to przede wszystkim nauczenie się sprawnej technicznej jazdy rowerem, pokonywania przeszkód, panowania nad rowerem na małej i większej prędkości, odpowiednie pokonywanie zakrętów, hamowanie, zmienianie przełożeń – czyli nie taka “prosta przejażdżka po parku” ani jazda na wprost co dzieci potrafią bardzo dobrze, ale bardziej skomplikowane zadania które mogą już sprawiać trudność. Mamy doświadczenie z nauką tych umiejętności wśród dzieci w innych lokalizacjach Wrocławia, a tutaj otwierają się nowe możliwości i profilowanie szkółki bardziej pod kątem szosy, która zdobywa w Polsce coraz większą popularność, jednak w dużych miastach głównym ograniczeniem jest brak bezpiecznej i właściwej infrastruktury – asfaltowych ścieżek odseparowanych od ruchu samochodowego jak na lekarstwo.

Zajęcia w ramach szkółki są dofinansowane przez Gminę Miasto Wrocław z którą współpracujemy jako klub, a także przez prywatnego sponsora firmę Mitutoyo Polska oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa – szkółki kolarskie. Docelowo częściowo w kosztach zajęć partycypować będą rodzice.

No Replies to "Otwarte zajęcia szkółki kolarskiej w nowej lokalizacji"