Mistrzostwa Polski: historyczny sukces kolarzy AZS Wratislavia

Pierwszy medal Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w olimpijskiej konkurencji XCO cross-country dla kolarzy klubu AZS Wratislavia zdobył junior Dominik Dańkowski w rozgrywanych w dniach 20-22 lipca MP w Mrągowie. Piekielnie trudna trasa, z bardzo długimi podjazdami i w odkrytym terenie przy 30-stopniowym upale, nie odstraszyła naszych zawodników. Dodatkowo w sztafecie drużynowej XCR kolarze uplasowali się tuż za podium na 4. miejscu.

Mistrzostwa Polski MTB XCO 2018 odbyły się w Mrągowie na Mazurach. Można pomyśleć, że północno-wschodnia część kraju jest płaska, jednak tu było sporo pod górę, organizatorzy wytyczając trasę na terenie Góry Czterech Wiatrów, dali nieźle popalić. Największy sukces drużyny to srebrny medal juniora Dominika Dańkowskiego. W sztafecie drużynowej historycznie najlepszy wynik 4. miejsce. W orliku Jakub Kowalczyk był 8, a w elicie kobiet Karolina Cierluk 9. W wyścigach towarzyszących świetnie spisała się nasza młodzież – Hania Fijałkowska była 2., a Adam Wąsowicz zajął 5. miejsce w juniorze młodszym.

Pamiątkowe wspólne zdjęcie medalistów Mistrzostw Polski a wśród nich ze srebrem nasz zawodnik junior Dominik Dańkowski

 

Hanna Fijałkowska 2. miejsce wyścig na trasie MP o Puchar Prezesa PZKol kat. juniorka młodsza dobry prognostyk przed OOM

 

Pełne wyniki

2018-07-22 – Mistrzostwa Polski MTB XCO – Mrągowo

 • 2. Dominik Dańkowski (junior)
 • 8. Jakub Kowalczyk (U-23 / 18. elita mężczyzn OPEN)
 • 9. Karolina Cierluk (elita kobiet OPEN)

2018-07-21 – Wyścig o Puchar Prezesa PZKol – Mrągowo

 • 2. Hanna Fijałkowska (juniorka młodsza)
 • 5. Adam Wąsowicz (junior młodszy)

 2018-07-20 – Mistrzostwa Polski MTB XCR – sztafety drużynowe – Mrągowo

 • 4. miejsce sztafety drużynowe MP XCR dla Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław w składzie:
  • Dariusz Poroś (elita mężczyzn)
  • Jakub Kowalczyk (U23)
  • Karolina Cierluk (elita kobiet)
  • Dominik Dańkowski (junior)

No Replies to "Mistrzostwa Polski: historyczny sukces kolarzy AZS Wratislavia"