Zmarł Marek Tercjak

Dnia 25.02.2021 roku odszedł Marek Tercjak – Trener sekcji szermierczej  i Przyjaciel Klubu Sportowego AZS Wratislavia . Był niesamowicie zapowiadającym się szkoleniowcem, który razem z żoną Anną Medyńską-Tercjak stworzył klub KS Szpada Wrocław oraz sekcję szermierczą w KS AZS Wratislavia Wrocław. Na treningach i zawodach zawsze starał się nauczyć jak najwięcej swoich podopiecznych nie tylko jeśli chodzi o szermierkę, ale również w kwestiach życiowych. Jego wychowankowie wielokrotnie zdobywali czołowe lokaty na zawodach krajowych oraz międzynarodowych. Zawodnicy, którzy wyszli z pod jego klingi zdobywali liczne medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata.

Śp. Marek Tercjak urodził się 18 sierpnia 1974 roku we Wrocławiu. W młodzieńczych latach jego pasją była piłka nożna lecz kontuzja pozbawiła go możliwości na kontynuację kariery. Z zamiłowania do sportu skupił się wówczas na szermierce – początkowo jako osoba pomagająca w sekcji szermierczej klubu AZS AWF Wrocław, a następnie pod szyldem KS Szpady Wrocław już jako trener. Szermierki oraz nauk trenerskich uczył się od fechmistrza Adama Medyńskiego, Weroniki Medyńskiej oraz własnej żony Anny. Praca z zawodnikami stała się jego pasją.

Swoim zainteresowaniem do szermierki zauroczył obie córki – Oliwię oraz młodszą Jagodę, które obecnie w bardzo młodym wieku osiągają duże sukcesu na planszy. Jego podopieczni 3-krotnie z rzędu zdobyli tytuł Mistrza Polski Seniorów (2018, 2019, 2020), a jego wychowanek Maciej Bielec jest aktualnie 2-krotnym, indywidualnym Mistrzem Polski Seniorów z rzędu (2019,2020). Zofia Janelli pod jego skrzydłami zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata Kadetów w 2019 roku. Miał duży wkład w rozwój kariery Barbary Rutz – utytułowanej polskiej szpadzistki (medal ME Seniorek, Uniwersjady oraz liczne medale MP).

W imieniu zawodników, pozostałych trenerów i wszystkich osób związanych z naszą społecznością dziękujemy za wszystkie lata poświęcenia i pracy na rzecz swojej pasji szkoleniowej. Składamy kondolencje i wyrazy współczucia dla rodziny Trenera Marka. Wiemy, że gdzieś na górze będzie nas wspierał i obserwował nasze postępy a my z dumą będziemy kontynuować jego marzenia. Spoczywaj w pokoju Trenerze.

zdjęcie z profilu facebook KS Szpada Wrocław / szermierka AZS Wratislavia

No Replies to "Zmarł Marek Tercjak"