Kongres Brydżowy Grand Prix Warszawy zdominowany przez AZS Wratislavię

W dniach 29.07-6.08.2022 w Warszawie odbył się Kongres Brydżowy Grand Prix Warszawy, który zakończył się dominacją dolnośląskich brydżystów. W ramach kongresu rozegrano 11 turniejów kongresowych, do których zaliczano tez Mistrzostwa Polski Teamów systemem Pattona oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski. W turniejach kongresu uczestniczyło 709 zawodników. W klasyfikacji generalnej kongresu zwyciężył Wojciech Strzemecki z Brzegu Dolnego a czołowe miejsca wśród 709 zawodników zajęli zawodnicy AZS Wratislavia:

• 2 miejsce Piotr Marcinowski
  • 3 miejsce Jakub Pateuha
  • 5 miejsce Stanisław Gołębiowski
  • 6 miejsce Jarosław Cieślak
  • 8 miejsc Dominik Filipowicz
  • 10 miejsce Patryk Patreuha

W rozegranych w ramach kongresu Mistrzostw Polski Teamów systemem Pattona zawodnicy AZS Wratislavia zdobyli dwa medale : srebrny medal zdobył team w składzie; Stanisław Gołebiowski, Jakub Patreuha, Patryk Patreuha wspomagani zawodnikami innych klubów Wojciech Strzemecki i Jerzy Kuhn, a brązowy medal zdobyli Mateusz Sobczak, Piotr Marcinowski, Jarosław Cieślak, Dominik Filipowicz (wszyscy AZS Wratilavia) wraz z Jerzym Olczykiem i Pawłem Niedzielskim( obaj Starka Poznań). Mistrzem Polski została drużyna Eskom Warszawa

W indywidualnych Mistrzostwach Polski po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęli wspólnie Wojiech Strzemecki i Piotr Marcinowski( AZS Wratislavia)

W pozostałych turniejach Kongresu nasi brydżyści również zajmowali czołowe miejsca a do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

VI Kongresowy Turniej Par: 1 miejsce Piotr Marcinowski-Wojciech Strzemecki

W głównym turnieju Par ,który jest turniejem zaliczanym do klasyfikacji Grand Prix Polski Par wśród 202 par zawodnicy AZS Wratislavia zajęli :