Brązowy medal w 45 World Bridge Team Championships – Venice Cup

Ogromne gratulacje dla Reprezentacji Polski Kobiet za brązowy medal w 45 World Bridge Team Championships (Venice Cup).

To pierwszy medal w historii Venice Cup – dla Polski. Polskie brydżystki zdobywały medale na Mistrzostwach Europy, czy na olimpiadach, ale jeszcze nigdy Mistrzostwach Świata.

Reprezentacja Kobiet, która wywalczyła brązowy medal w 45 Drużynowych Mistrzostwach Świata:

• oraz kapitan Mirosław Cichocki.

Cieszymy się, ze 2 zawodniczki z AZS Wratislavia: Sophia i Cathy Bałdysz stanęły na podium Pucharu Wenecji. Jeszcze raz brawa dla całej Reprezentacji Polskie Kobiet.

45 Drużynowe Mistrzostwa Świata, odbyły się w dniach 27 marca – 9 kwietnia 2022 w PALAZZO DEI CONGRESSI, Salsomaggiore Terme, Włochy.

Kilka słów o Drużynowych Mistrzostwach Świata w brydżu sportowych

Drużynowe mistrzostwa świata w brydżu sportowym organizowane są co 2 lata przez Światową Federację Brydżową (WBF).
To turniej wyłącznie dla reprezentacji narodowych. Aby zagrać w tym prestiżowym turnieju należy wywalczyć prawo w wyniku eliminacji w strefach (np. w Europie jest to jedynie 8 miejsc).

W ramach turnieju rozgrywane są:

• Drużynowe mistrzostwa świata open w brydżu sportowym – Bermuda Bowl;
  • Drużynowe mistrzostwa świata kobiet w brydżu sportowym – Venice Cup;
  • Drużynowe mistrzostwa świata seniorów w brydżu sportowym – d’Orsi Senior Trophy;
  • Drużynowe mistrzostwa świata mikstów w brydżu sportowym – Wuhan Cup.

Złoto w d’Orsi Senior Trophy

Warto wspomnieć o sukcesie polskich seniorów.
1 miejsce, złoty medal w d’Orsi Trophy w 45 World Bridge Team Championships – Reprezentacja Polski Seniorów: Apolinary Kowalski, Michał Kwiecień, Viktor Markowicz, Krzysztof Moszczyński, Jacek Romański, Włodzimierz Starkowski oraz kapitan Włodzimierz Wala. Gratulacje!

No Replies to "Brązowy medal w 45 World Bridge Team Championships - Venice Cup"