Brydż w czasie pandemi

Epidemia COVID-19 uniemożliwia brydżystom udział w zawodach organizowanych na żywo, ale to nie znaczy, że rywalizacja przy zielonym stoliku zamarła. Rozgrywki z powodzeniem przeniosły się do internetu. Dzięki udostępnionym instruktażom,  z tej formy rozrywki, korzystają już zarówno najstarsi jak i najmłodsi gracze Dolnośląski Związek brydża sportowego przy wsparciu  AZS Wratislavii organizuje codzienne turnieje dla brydżystów z Dolnego Śląska na platformie Bridge Base Online. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, startuje w nich regularnie nawet 20 par.

Kolejną udaną inicjatywą, skierowaną do brydżystów z dolnego śląska jest internetowe mistrzostwa drużynowe. Do rywalizacji zgłosiło się 13 zespołów, składające się z ponad 70 zawodników, w tym liczna reprezentacja naszego klubu. W półfinale spotkały się dwie drużyny związane z AZS: “Stary AZS”, złożony z obecnych i byłych członków sekcji, oraz “Czterej brydżyści i kot”, którym kapitanuje Arkadiusz Poziemski. Druga wymieniona drużyna okazała się lepsza w tym pojedynku i w wielkim finale zmierzy się z drużyną z Dzierżoniowa. Życzymy powodzenia!

Na poziomie ogólnopolskim także sporo się dzieje. W tym momencie odbywa się już druga edycja ligi czwórkowej (system rozgrywek został wymyślony przez brydżystę Łukasza Sławińskiego) oraz Internetowy Puchar Polski. Sporo naszych zawodników walczy w tych zawodach, trzymamy za nich kciuki.

No Replies to "Brydż w czasie pandemi"