Oliwia Tercjak brązową medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W szpadzie kobiet na tego rocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży reprezentowały nas Oliwia Tercjak oraz Oliwia Łuszcz.Oliwia Tercjak już przyzwyczaiła nas, że jak jedzie na Mistrzostwa Polski w kategorii Kadet oraz Junior to wraca z medalem i tak też było i tym razem. W walce o strefę medalową gładko pokonała Oliwię Garus (SKS Grass-Hopper Kalwaria) – 15:8. Natomiast w półfinale po wyrównanym pojedynku (10:9) -Oliwia Janeczek (Piast Gliwice) wygrywa w priorytecie… Janeczek ostatecznie wygrywa całe zawody natomiast Oliwia Tercjak melduje się na 3 miejscu z brązowym medalem.

Nasza druga zawodniczka – Oliwia Łuszcz po kontuzji przecierała szlaki powrotu na plansze turniejowe i zakończyła zmagania na fazie eliminacji grupowej – na pewno po powrocie do pełni sił będzie jeszcze wojować o najwyższe miejsca!
Następnego dnia w turniejach drużynowych nasze Dziewczyny zakończyły zawody na 10 miejscu w składzie Oliwia Tercjak, Jagoda Tercjak, Zofia Siergiej oraz Oliwia Łuszcz – ten młody zespół jeszcze ma czas żeby wracać z medalami do domu.

 

No Replies to "Oliwia Tercjak brązową medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży"