Złoto na Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów w brydżu

Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów w Brydżu 2024 zostały zorganizowane we współpracy z Polskim Związkiem Brydżowym w hotelu Gem we Wrocławiu w dniach 7–12 lipca 2024 r.

Na Mistrzostwa składały się następujące konkurencje:

• 29 Drużynowe Mistrzostwa Europy U26
  • 16 Drużynowe Mistrzostwa Europy U21
  • 11 Drużynowe Mistrzostwa Europy Kobiet U26
  • 5 Drużynowe Mistrzostwa Europy U16
  • 2 Drużynowe Mistrzostwa Europy U31

Polscy juniorzy wywalczyli dwa złote i jeden brązowy medal, a dwa pozostałe teamy (rozegrano pięć konkurencji w czterech kategoriach wiekowych) zajęły miejsca tuż za podium.

Brawa dla złotych medalistów Drużynowych Mistrzostw Europy (U31). Najwyższe miejsce na podium zajęła drużyna w składzie: Jakub Andruszkiewicz, Sophia Bałdysz (Objectivity KS AZS Wratislavia III Wrocław), Aleks Bukat (Blueref.pl KS AZS Wratislavia II), Ryszard Rosikiewicz (Blueref.pl KS AZS Wratislavia II), Edward Sucharda i Filip Trojański; selekcjoner: Marek Markowski, coach: Stanisław Gołębiowski.

Złoci medaliści Drużynowych Mistrzostw Europy U31

Stanisław Gołębiowski triumfował dwukrotnie jako coach: raz z drużyną złotych medalistów europy (U31), kolejny raz z brązowymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Europy U26. Skład drużyny U26: Jakub BAZYLUK, Krzysztof CICHY, Maciej KĘDZIERSKI, Tomasz KIEŁBASA, Kacper KOPKA, Patryk PATREUHA, Marek MARKOWSKI (kapitan).